26. kolo KP (28. hrané)

Nové Město n.Moravě od 16:30

SFK VRCHOVINA - FC SLAVOJ 3:1 (1:0)

Teď už živí Slavoj pouhou teorii k záchraně. Ta spočívá v tom, že kdyby Slavoj oba dva zbývající zápasy vyhrál a současně prohrála v příštím kole Velká Bíteš doma s téměř zachráněnou Vrchovinou a pak v posledním kole nevyhrála Bíteš v Pacově. takže šance, i když malá, tady pořád je.   ....  Je to ale moc "kdyby".

Jinak, co k zápasu na Vrchovině? Domácím stačilo spoléhat se na brejky, což na nás platilo. První branku (10. minuta) jsme si vstřelili Benny (v modrém) hrál po dlouhé herní pauze a velice dobře ...sami, když prudký přízemní centr z pravého křídla srazil něšťastně pod víko Tomáš Dýnek. Naši v první půli měli dvě možnosti vyrovnat. Nejprve střílel Jan Musil po úniku z levého křídla obracenou falší těsně vedle tyče a pak osamocený Jarda Poustecký hlavičkoval, brankář vyrazil reflexivně nohou a z dorážky Tomáš Houška netrefil z malého vápna odkrytou prázdnou branku.

Druhá půle přinesla stejný obraz. Domácí šestičlenná obrana nakopávala dlouhé míče na šikovné rychlé útočníky a ti naší obraně zle zatápěli. Naši hráli velice komplikovaně a nepřesně a míč je moc neposlouchal.

Po jednom nákopu za naši obranu si nevěděl s míčem rady jeden náš obránce, který tak dlouho váhal s odkopem až jej atakující útočníci obrali o míč a bylo to 2:0 (55. minuta).

Později nastřelil Slavoj tyč (střídající Martin Pokorný z úhlu ze 3 metrů vzdálenější tyč) a Tomáš Houška se po hlavičce Vlasty Beneše ocitl sám na malém vápně, ale bohužel ani netrefil skákající míč. Domácí pak na závěr po centru ze standardní situace (90.minuta) ještě zvýšili na 3:0.

V prodloužení byl faulován ve vápně Martin Pokorný a Jan Musil vstřelil z penalty alespoň čestný úspěch. To je kluci ale málo.

Sestava : Poustecký Michal - Tomáš Dýnek, Makovička, Kořínek (70.Pokorný), Petr Houška - Staněk, Beneš, Cvach, J.Poustecký, Tomáš Houška (80. Misař) - Jan Musil    .....     (víc hráčů k dispozici trenéři neměli ... škoda, dalo se zde hrát)

(ČK - 0:0)

Deník Vysočiny  09.06.2008

Nové Město na Moravě - Vrchovina může slavit záchranu, Žirovnice je na dně. Ve šlágru 26. kola krajského přeboru se radovali fotbalisté spojeného fotbalového klubu z Radešínské Svratky a Nového Města na Moravě, kteří v záchranářském souboji porazili Žirovnici. „Osobně si myslím, že už je rozhodnuto. Stejně jdou dolů dva, takže není co řešit,“ konstatoval smutně po utkání žirovnický kouč Miroslav Kořínek.

VRCHOVINA – ŽIROVNICE 3:1
První vážnější akce v Novém Městě skončila gólem. Po narážečce bratří Skalníků utekl po lajně Wolker a jeho střílený centr si nešťastně ve skluzu trefil do branky hostující obránce Dýnek. „To byl rozhodující moment, který nás položil,“ podotkl kouč Kořínek. Domácí obranu větral především nebezpečný Musil, jeho první vážnější střela jen olízla tyč Krupíkovy branky. Asi největší šance na vyrovnání přišla pro Žirovnici v polovině prvního dějství. Po centru Staňka měl na hlavě gól Houška, ale Krupík jeho pokus bravurně vyrazil. Následující dorážku nezvládl Jaroslav Poustecký, který vůbec netrefil branku.
„Při těchhle situacích při nás samozřejmě stálo štěstí. Žirovnice mě poměrně překvapila, protože praktikovala hru po zemi. Očekávali jsme od ní jen nákopy,“ přiznal po utkání domácí kouč Jiří Plocek.

Ještě do poločasu mohl vrchovinský náskok zvýšit dvakrát Fagula, který se ale dočkal až po změně stran. To se k němu dostal odražený míč, který uklidil bombou do sítě.

Kdo odešel těsně před koncem, musel litovat, protože v 90. minutě padly dva góly. Nejprve Suský přizvedl centr a Polášek měl na zadní žirovnické tyči snadnou práci a poté udeřilo i na druhé straně. Po faulu se kopala penalta, kterou Musil bezpečně proměnil. „Musím klukům za předvedený výkon poděkovat. Nechyběla bojovnost, ani nasazení. Výhra je zasloužená,“ dodal domácí kouč Plocek.

Poslední dvě kola :

Žirovnice : doma Pacov, venku Polná .....

Pacov : venku Žirovnice, doma Velká Bíteš .....

Velká Bíteš : doma Vrchovina, venku Pacov .....

Jemnicko : doma Moravské Budějovice, venku Janovice .....

Moravské Budějovice : venku Jemnicko, doma Humpolec .....

Vrchovina : venku Velká Bíteš, doma Bystřice .....