od 16:00 hodin

FK HUMPOLEC

1:0 (1:0)

FC SLAVOJ

Běží 9. minuta a střet brankáře Pousteckého s domácím útočníkem posoudil rozhodčí odpískáním penalty, kterou domácí Šplíchal proměňuje a stanovuje tak konečné skóre zápasu.

Naši měli dvě velmi dobré příležitosti. V 54. minutě nastřelil Serbus břevno a těsně před koncem zákrok na Staňka v pokutovém území odpískán nebyl.

Jinak fotbalový odvar z obou stran. Jarní výsledky Humpolce asi odpovídají jeho hře. Slavoj, oproti minulému týdnu, naznačil mírné zlepšení.

Sestava : Poustecký Michal - Petr Houška, Beneš, Kněžínek, Máca - Tomáš Houška, Vodáček

(46. Serbus), Charousek, Kořínek - Cvach (60. Staněk), Jarda Poustecký (76. Weith)

Chladno, deštivo, asi 150 diváků.

Napsal "Deník"

Na domácí střídačce po zápase zavládla radost a úleva. Tři body jsou vydřené a zasloužené!Humpolec bojoval a bál se do poslední chvíle o výsledek. Mužstvo stále hledá herní jistotu, dnes se k humpoleckým přiklonilo i potřebné štestíčko, když na začátku druhé půle hosté trefili břevno!
První se osmělili hosté ve 4.min., ale brankář Kříž s přehledem chytil. V 7.min. Šplíchal odpověděl tvrdou střelou z dálky. V 9. min. se před branku individuálně prosadil Černík, který byl zfaulován brankářem a rozhodčí odpískal penaltu. Míč si připravil Šplíchal a bezpečně proměnil 1:0.

Ve 22. min.se opět Michal Černík dostal před branku hostí a tvrdou střelu do brankáře ještě napodruhé dorážel hlavou těsně nad! Ve 32.min. si obnovil zranění Paťha a musel střídat. Za první poločas to bylo ze strany domácích vše. Do druhého poločasu vstoupili hráči Humpolce mnohem důrazněji, a prvních 20 min. měli převahu. Hosté často faulovali, a domácí konečně kopali několik standartních situací. V 55.min. ovšem na lavičce domácích zatrnulo, když Křížovu branku ohrozil Serbus a trefil břevno! Posledních 20 min. se Žirovnice vypnula k náporu. Domácí obrovskou snahou a bojovností výsledek nakonec uhájili a zvítězil. Zisk 3 bodů je důležitý v tuto chvíli především pro lepší psychiku hráčů!
Střelci:10.min. Šplíchal,  ŽK - 3:4, ČK 0:0
Rozhodčí : Nejezchleb, Pospíšil, Švec,  delegát-Milichovský
FK Humpolec:Kříž - Kameš, Hes, Kotek(86' Schmiedl) - Janda,Procházka, Černík, Pícha, Svoboda - Paťha(32' Beránek), Šplíchal( 74' Lepeška)

Po tomto kole klesl Slavoj na 12. místo

Humpolci se na jaře nedaří. Všechna tři utkání prohrál a tak ztratil všechny postupové naděje.

Dá se říct, že už prakticky nemají o co hrát. Snad jen o přízeň diváků.  Doufají, že získají první jarní body a fanoušky si aspoň částečně usmíří.

Slavoj hrál na jaře zatím pouze dvakrát a získal jeden bod za utrápenou remízu minulý týden doma s Jemnickem. Týden před tím prohrál smolně v Hartvíkovicích. Forma Slavoje ale není dobrá, takže uvidíme. Zápas budou pískat rozhodčí z JM kraje.

1. FC Jemicko vyhrálo kontumačně zápas vs. Okříšky. Zápas skončil původně remízou. Jemnicko si tedy připíše 2 body navíc a Okříšky jeden ztratí a to pro Slavoj není dobrá zpráva.

Lepší zpráva je, že Petr Houška dostal podmíněný trest a tak může nastoupit.