5:7 (3:5)

Gólová přestřelka, kterou nepamatujeme !

Bystřice na nás prostě umí .... !

Obrany si vybraly dovolenou (článek z úterní Vysočiny ...zde!)

Zápas byl dlouho nevídanou gólovou smrští se šťastným koncem pro naše hosty. Ti začali, jako už tradičně na našem hřišti, sázet góly hned od začátku, abychom věděli s kým máme tu čest. Stejně jako loni, kdy nám dali v první půli tři branky, pokračovali i teď po roce.

Běžela 12. minuta a hosté rozehrávají Sklenářem trestný kop z 25 metrů, míč prosviští kolem zdi a je to 0:1. Další trest za naši pasivní hru přišel v 17. minutě, kdy po nepřehledné situaci v našem vápně dotlačil míč do sítě Špatka (0:2). Za dvě minuty na to si staví opět míč k trestnému kopu Sklenář a ze stejného místa jako při první brance vymetá šibenici a je zle (19. minuta a 0:3).

Po tomto gólu střídá trenér Vodáček zraněného Petra Weitha Pokorným, který ihned po rozehrání snižuje na 1:3 (20.minuta).

Než jsme se však stačili rozkoukat zvyšuje Martin Horák ve 21. minutě na 1:4. Do této doby si dělali útočníci s naší nekompletní obranou doslova co chtěli.

Pak se naši vzchopili a začali také trochu hrát. Po rohovém kopu dává hlavou ve 27. minutě Jiří Mezera svou první branku a snižuje na 2:4. Svítat začalo ve 40. minutě, kdy proměňuje J. Charousek pokutový kop a snižuje na 3:4. Obrana hostů také nestála na pevných základech a naši začali větřit, jenže jsou tu závěrečné vteřiny první půle, váhání z odkopem a chyba. K míči se dostává na levé straně dispečer Horák, uniká po křídle, centruje před branku a Havlíček doráží na 3:5. Konec poločasu.

Druhá půle pokračovala vyrovnanou partií bez výrazných šancí v naší brance už s Císařem, který vystřídal psychicky nahlodaného Šamala  Pak však přichází 62. minuta a další chyba naší obrany a Horák pohodlně zvyšuje na 3:6. Není co ztratit a tak se vrháme do útočení. Výsledkem je branka Jiřího Mezery v 71. minutě a další Jana Musila v 81. minutě a stav 5:6. Na vyrovnání máme deset minut. To by ovšem nesměla přijít v 83. minutě další minela obránců a třetí branka Sklenáře a rázem je tu opět rozdíl dvou branek. Na toto už jsme nedokázali najít odpověď a Bystřice si veze zaslouženě tři body. Prostě na nás na Budíně umí.

Za krásného počasí přihlížela slabá stovka diváků, pískal dobře pan Pojezný, který zápas neovlivnil, ŽK 1:3, červené nebyly.

Sestava Slavoje : Šamal (46. Císař) - Zaňák, Kuš, J.Mezera, P.Houška - T.Houška, Vodáček, Charousek, Kněžínek (53.J.Musil) - Staněk, Weith (18.Pokorný) - na střídačce dále Kořínek, Makovička, Doležal Jiří.

Bystřice : Trávníček - Kozáček (37. Lukš), Vícha, Veselý, Mitáš - Špatka (76.Radek Horák), Matuška, Sklenář, Zbytovský - Horák Martin, Havlíček.

TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Bystřice nad P. 5 4 0 1 19: 9 12 ( 6)

Velká Bíteš Borovina  15:30 NE

Vzájemná bilance obou soupeřů na našem hřišti favorizuje jednoznačně SK Bystřici.

Zatím jsme doma tohoto soupeře neporazili.

Výsledky na našem hřišti

(postupně od r.2003) :

1:2, 2:2, 1:4 a naposledy 3:4 (0:3)

Zvítězili jsme pouze jednou a to letos na jaře na hřišti soupeře 4:2.

Poslední domácí zápas Bystřice se Světlou v reportážích :

4 Komentář k zápasu Bystřice - Světlá n/S  1:2  - pondělní "Vysočina"

Velkým překvapením skončil zápas mezi Bystřicí, která na podzim nepoznala hořkost porážky a Světlou. Hosté vstřelili v nastaveném čase gól z říše snů a z Bystřice si odvezli plný počet bodů. Vítěznou trefu dali z poloviny hřiště lobem přes brankáře Trávníčka. "Celé utkání jsme hráli my. Bohužel jsme nebyli schopni vstřelit gól. Vyrovnat se nám podařilo až osm minut před koncem", uvedl trenér Bystřice Zdeněk Hovorka. Jeho protějšek trenér Světlé Pavel Bárta jeho slova potvrdil. "Bystřice nás celé utkání tlačila, ale trápila se v koncovce. My jsme měli několik nebezpečných brejků, které jsme také neproměnili.

Gól Bystřice : 82. Matuška.

Sestava Bystřice :  Trávníček - Kozáček (70. Lukš), Veselý, Vícha, Mitáš - Špatka, Matuška, Sklenář, Zbytovský - Horák, Havlíček

(Nejlepší hráči : Matuška, Havlíček)

Světlá překvapila v Bystřici - Rozhodlo se až po řádné hrací době

Noviny Havlíčskobrodska - Vysočina - 5.9.2006

Oba zástupci okresu v krajském fotbalovém přeboru byli o víkendu úspěšní. Zatímco výhra brodského Slovanu doma nad Žirovnicí byla spíše povinností, plný bodový zisk světelských sklářů na hřišti dosud vedoucí Bystřice způsobil malou senzaci.

Světelští odjížděli na hřiště vysokého favorita s malými vyhlídkami, zvláště když se bez omluvy nedostavil gólman Krupica. Na jeho místo se postavil hráč Valenta a stal se z něho hrdina zápasu. Světelští potom na hřišti plnili odkaz francouzských mušketýrů - všichni za jednoho, jeden za všechny.

"Plnili jsme od začátku pokyny trenéra, hráli zajištěnou obranu, pokoušeli jsme se o presink a ono to vycházelo. Domácí z toho byli zoufalí, do přestávky pouze čtyřikrát a ještě z úctyhodné vzdálenosti vystřelili na branku. Po přestávce to pro ně nebylo o nic lepší, prostě nevěděli, co na nás hrát," potvrdil zkušený světelský útočník Mirek Křikava.

Bystřičtí fotbalisté vyrovnali až osm minut před koncem po vyloučení Teplana, již v prodloužení se nahrnuli do vápna ve snaze strhnout vítězství na sebe, ale doplatili na to.

Frolkův dlouhý odkop z vlastní poloviny přeloboval všechny hráče a dokutálel se do sítě. "Všichni se porvali o úspěšný výsledek, nelze nikoho zvlášť vyzvednout, snad jenom odvahu hráče Valenty postavit se mezi tyče a zachytat ve velkém stylu," neskrblil chválou spokojený kouč Pavel Bárta.

Kouč Bystřice Zdeněk Hovorka již tak spokojený nebyl : "Gól, který jsme dostali byl strašně náhodný. Tak přesný odkop z půlky nikdo nečekal. Nepřičítám to nějaké nesoustředěnosti. Měli jsme rozhodnout během zápasu. Byli jsme jasně lepší".