7. kolo Krajského přeboru Vysočiny, Budín 23. září v 15:30 hodin

FC Slavoj vs. Spartak Pelhřimov 2:3 (0:1)

Branky : Slavoj prohrával od 24. minuty, kdy dokázal polovysoký centr z pravého křídla před Ivanem Císařem srazit do sítě Máca. Naši měli v první půli též velmi dobré příležitosti, leč bez konečného efektu. Jednou zvonilo břevno Bartoškovy branky. Nutno říci, že Pelhřimov byl v první půli lepším mužstvem.

Ve druhé půli vyrovnával v 58. minutě Tomáš Houška střelou z deseti metrů. Skóre ve prospěch Slavoje otočil v 69. minutě parádním lobem Jiří Mezera. Jenomže ... soupeř ihned po rozehrávce díky naší nekoncentrovanosti vyrovnává Adamcem a aby toho nebylo dost, v 81. minutě střílí Moravec a je to 2:3. Na to už hráči Slavoje odpovědět nedokázali.

Klíčovým momentem zápasu bylo patrně zranění a odstoupení Davida Kuše ve 44. minutě. Tomu předcházelo otočení autu ve prospěch soupeře. Nebýt toho mohl být David zdráv. Takhle to vypadá na přetrhané kolenní vazy a stop minimálně do konce podzimní sezóny (v nejlepším případě).

Pískal P.Rosický, ŽK 1:2, červené 0:0, 150 diváků
Diváci Bývalí fotbalisté mezi diváky Boj, jaký má v derby být ... Další boj, zraněný Kůžička bude chybět Naši ve druhé půli otočili skóre ...

Naš vedení vydrželo necelou minutu .. zraněného Kněžínka vystřídal Weith ... Hráči Pelhřimova nám nic nedarovali ... Světlý moment zápasu - J.Mezera se chystá k lobu ... Lob se povedl a vedeme 2:1

Radost "Pelhřimáků" po vítězné brance ... Oči pro pláč ...

napsala :

V prvním poočase byli lepší hosté a také se ujali vedení střelou Mácy. Domácí měli též vyložené šance, ale nastřelili pouze T.Houškou břevno. Po změně stran Žirovnice s reakcí dlouho neotálela a výsledek zaslouže- ně otočila ve svůj prospěch po brankách T.Houšky a J.Mezery. Po několikaminutové nemastné a neslané hře přidali pelhřimovští a dvěma góly na závěr rozhodli o putování třech bodů do Pelhřimova.

Nejlepší hráči : J.Mezera - Kocián, Krčil.

Sestava Pelhřimova : Bartoška - Smrčka, M.Blažek, Kocián, Špulka - Máca, Vaněk, Moravec, Krčil - Adamec (90.Hovorka), Liška (87. Šimek)

> Článek z úterní Vysočiny : Pelhřimov zajímají už jenom vítězství  ... zde !

> Článek z úterní Vysočiny : Žirovnice ztratila víc než pouze vítězství v derby  ... zde !

Sestava kola :

Kantor (Borovina) 2

Kocián (Pelhřimov) 2  - Frolda (Polná) 2   -  Pohl Jan (Velká Bíteš)  2

Slanař (H.Brod) 1  -  Sklenář (Bystřice) 3   -  Zvěřina (Borovina) 1  -  Černý (M.Budějovice) 1

Horák (Bystřice) 3  -  Nechvátal (H.Brod) 3   -  Šplíchal (M.Budějovice) 2

V sobotu pokračuje Krajský přebor Vysočiny sedmým kolem.

Slavoj v něm přivítá na Budíně tradičního rivala, celek Spartaku Pelhřimov.

Podívejme se jaké cíle vyhlašovali v Pelhřimově před začátkem sezóny : (článek z Deníku Vysočina)

Velký průvan v kabině naznačuje, že se Spartak nehodlá smířit s dvouletou nálepkou průměrného celku krajského přeboru. Z osmi navrátilců stojí za zmínku především útočníci Adamec a Vaněk. "Přínosem by však měli být i ostatní hráči", připomíná Leoš Mitas.

S letní přípravou je spokojen. "Odtrénovali jsme téměř všechno, co jsme potřebovali". Jakékoliv pevné předsevzetí do následující sezóny odmítá. "Určitě bychom chtěli usilovat o čelní příčky přeboru, spíše se ale soustředímě na každý zápas zvlášť", Někdejší prvoligový fotbalista, který jako hráč Spartaku převzal trenérkou taktovku na jaře od Jána Kubíka, se vypomoci svým svěřencům na hřišti již nechystá. "Už bych na to asi nestačil, netrénoval jsem příliš dlouho. Tak málo nás snad nikdy nebude", směje se Leoš Mitas.

Změny v kádru : Příchody : Vaněk, Krčil, Jeřábek (návrat z hostování), Adamec (návrat z Rakouska), Zabloudil, Rysl (přeřazeni z dorostu).

Odchody : Mitas (ukončení kariéry), Kůta (ukončeno hostování z H.Cerekve), Kuchta (ukončeno angažmá), Talich (hostování v Ústrašíně), Lepeška (hostování v Budíkově).

Hrát o čelní příčky se Spartaku zatím letos nedaří, okupuje spíš chvost tabulky. V posledním kole dokázali fotbalisté Spartaku poprvé vyhrát, když porazili na domácím hřišti Světlou n/Sázavou. Oba dva venkovní zápasy prohráli.

* Zatímní bilance vzájemných mistrovských zápasů na Budíně vypadá takto :

r. 2003 - 3:3

Bilance tedy hodně vyrovnaná. Pouze vloni na podzim jsme dokázali vyhrát. Obě branky vstřelil tehdy Zdeněk Musil. Ten ovšem letos do boje nezasáhne, protože je po operaci kolene.

Branky tak musí střílet někdo jiný.

Bratr Jan Musil patrně též nenastoupí. Petr Weith je zraněn, Makovička dostal flastr za vyloučení na Vrchovině.

Ostatní by snad měli být k dispozici.

r. 2004 - 2:2
r. 2005 (jaro) - 2:2
r. 2005 (podzim) - 2:1
Brankář Bartoška takto lovil míč ze sítě před rokem. Kolikrát bude muset tuto činnost opakovat teď v sobotu ?

Rozhodčím zápasu bude Pavel Rosický z Velmezu, asistenti : Ságl (Humpolec), Krejčí (Žďár n/S), delegátem svazu bude pan Milichovský.