sobota 12/8/06

stadión Budín

Sestava : Císař - Makovička (85. Jiří Doležal), Jiří Mezera, Pavel Mezera, Kořínek - Kuš, Charousek, Knežínek, Houška Tomáš - Staněk, Weith (57. Časta Rosťa), připraveni ještě : Musil Jan, Zaňák, Houška Petr a Šamal.

Ždírec : Vašíček - Carda, Kysilko, Sobotka, Ptáčník - Hanousek (75. Máša), Klupka, Matějka, Čalkovský - Púčala, Kolouch, připraveni ještě : Červinka a Tuček

Před zahájením zápasu byly vyhlášeny výsledky ankety o nejlepšího hráče předešlé sezóny, ve které zvítězil dle hlasování na internetových stránkách David Kuš před Tomášem Houškou a Petrem Kořínkem.

Poprvé také byl zápas oficiálně natáčen kamerou, kterou obsluhovala dvojice pánů Tomečků.

Ždírec začal na mokrém terénu velmi zostra a naši se nestačili divit. Kůžička byl během prvních pěti minut třikrát ošetřován po nevybíravých zákrocích hostujících útočníků. Tak se asi hraje v divizi? Chvilku nám trvalo než jsme si na tento způsob boje zvykli. Pak jsme se také začali osmělovat a ve 12. minutě se ujali vedení po ideální přihrávce do volného prostoru na Staňka, který obešel brankáře a chladnokrevně zavěsil. To bylo dobré, jenže přišla 33. minuta a nedorozumění v naší obraně, po kterém následoval roh a po jeho rozehrání nepřehledná situace v našem malém vápně a vyrovnávací kuriózní branka, která byla? či nebyla? Pomezní Voborník viděl míč za brankovou čarou, čímž nastartoval emoce. Nejdříve pojmenoval hanlivě rozhodčího z hráčské lavičky Jan Musil a musel do kabin. Pak podobně označil trenér Vodáček pomezního

a musel "za plot". Tato situace hráče Slavoje rozhodila a až do konce poločasu byli hosté lepším mužstvem.

Druhá půle se nesla ve snaze našich získat vedení zpět na svou stranu. Stal se však opak. Hosté se po jednom brejku do otevřené obrany ujali vedení (65. minuta Hanousek), které už do konce udrželi.

100 diváků, pískal Karas z Třebíče, ŽK 4:2, červené 1:0, první branka hostí přiřčena Kolouchovi.

DVD s celým průběhem tohoto a dalších domácích zápasů lze objednat u pana Zdeňka Tomečka - cena 100,-Kč,

Předzápaasové info :

Na minulou sezónu nebudou ve Ždírci vzpomínat v dobrém. V klubu se vystřídali tři trenéři, nicméně divizi se zachránit nepodařilo. Vedení je však přesvědčeno, že pád zastaví. "S vedením klubu jsme mluvili o cílech a jednoznačně jsme se shodli, že prioritou nebude okamžitý návrat do divize. To ale neznamená, že bychom nechtěli hrát o špici tabulky", varuje protivníky od podcenění trenér Richard Zeman. "Kádr jsme vesměs udrželi a vhodně posílili. Kvalitu má, ale obmění se více než půlka základní sestavy. Proto jsme vyhlásili zmíněné cíle". Zeman hodlá přejít na zónovou obranu. "Nejsme tlačeni časem, ale jsem přesvědčen, že budeme vyhrávat a hrát v popředí tabulky. Máme velkou sílu v útoku. Otázkou bude ale defenzíva", připouští Zeman.

Dekoře se podařilo udržet v týmu některé klíčové hráče. "Tahouny by měli být Libor Púčala, který má zkušenosti s druhou ligou a Petr Čalkovský", dodává Zeman. V týmu zůstává i veterán brankář Tuček.

Hráčský kádr Dekory Ždírec :

Brankáři : Petr Tuček (1968) a Jan Vašíček (1982)

Obránci : Petr Carda (1986), Miroslav Kysilko (1980), Martin Ptáčník (1976), Lukáš Sklenář (1983), Michal Sobotka (1986), Zdeněk Pleva (1978)

Záložníci : Petr Čalkovský (1978), Pavel Klupka (1984), Jakub Mikulecký (1987), Jiří Matějka (1984),

Petr Veselý (1984), Láznička

Útočníci : Radek Kolouch (1982), Tomáš Máša (1976), Petr Hanousek (1985), Libor Púčala (1982), Tomáš Zrzavý (1985)

Příchody : Vašíček (hostování z H.Městce), Kolouch (návrat z Rakouska), Pleva (hostování z H.Brodu), Hanousek a Sobotka (hostování), Matějka (přeřazen z B-týmu).

Odchody : Volejník, Nepovím, Franc, Lajvr a Tomášek

Sestava Ždírce v posledním přípravném utkání ve Věžnicích, kde nastřílela Dekora osm branek a dle trenéra Richarda Zemana si něco nechali i do Žirovnice :

Vašíček - Carda (46. Mikulecký), Kysilko, Sobotka, Ptáčník - Jiří Matějka (55. Láznička), Čalkovský, Klupka - Máša, Púčala, Hanousek (46. Veselý).

Výsledky v přípravě : Pohled 3:0, Světlá n/S 2:0, Hlinsko 1:4, Chrudim 0:3, Věžnice 8:3

Z historie :

V první sezóně novodobého krajského přeboru Vysočiny, kdy hosté hráli též krajský přebor, který vyhráli, jsme oba zápasy prohráli a to doma 2:0 a ve Ždírci dokonce 6:0.

Pouze v přípravném zápasech jsme dokázali nad tímto soupeřem jednou vyhrát a jednou remizovat.

Jak to bude vypadat letos, to uvidíme. Kluci se na zápas těší. Nutno podotknout, že mužstva Slavoje není již tím mužstvem, které před 4 roky na Ždírec nestačilo.

Z tábora našich :

Musil Zdeněk (po operaci kolene), Musil Jan (před operací ramene), Musil Václav (sezónu vynechává), Secký Martin (zraněn), Pokorný Martin (zraněn), Houška Petr (začal v úterý s tréninkem).

Ostatní jsou snad v pořádku a dají do hry srdce.

Před utkáním bude vyhlášen nejlepší hráč FC Slavoj uplynulé sezóny dle hlasování čtenářů našich stránek. Stal se jím David Kuš před Tomášem Houškou a Petrem Kořínkem. Hlasy dostalo celkem 15 hráčů.

Pískat bude pan Karas z Třebíče, na pomezí Voborný a Kurka P., delegát svazu Václav Hrkal.