Vyrovnanou partii jsme z favoritem hráli pouze na začátku druhé půle ......
Slovan Havl.Brod - FC Slavoj Žirovnice 4:1 (2:0)

(sobota 20. srpna 2005)

Sestava Slavoje : Císař - Vodáček, Kuš, Makovička, Kořínek - Houška Tomáš, Mezera Jiří, Charousek, Houška Petr - Weith, Camrda (46. Pokorný Martin) - na střídání připraveni ještě Jiří Doležal a brankář Šamal, ostatní nemohli z různých důvodů k zápasu odcestovat.

Přihlíželo 50 diváků, pískal Petr mladší, ŽK 1:1 (Charousek za řečnění)

Slavoj odehrál první poločas jako o pouťáku, jak prohlásil trenér Vodáček pro deník Vysočina.

Chyběl pohyb a nasazení, hráči hráli ustrašeně. Z toho vyplynulo několik šancí domácích, kteří také dvě využili k získání náskoku. První branka padla (27.min-Slanař) z penalty po faulu Vodáčka, který hrál na nezvyklém místě pravého obránce. Druhá padla po střele Šťastného k tyči z hranice vápna (43.min).

Ve druhé půli naši ukázali asi třicet minut, že také fotbal hrát umějí a během této půlhodinky si vytvořili několik příležitostí. Bohužel proměnili pouze jednu. Jiří Mezera v 61.minutě lobem přes brankáře z hranice šestnáctky snížil na 2:1 a vypadalo to na obrat v zápase, ale pouze do 75.minuty, kdy Pertl hlavou po rohu zvýšil na 3:1  a pak se již dohrávalo pouze z povinnosti. Konečnou podobu skóre stanovil Nechvátal v 88. minutě po sólu z pravé strany a střelou "pod víko".

Dvacet minut je málo. Havlíčkův Brod byl sice favoritem, ale s přístupem, jaký předvedli hráči Žirovnice, by nemohli pomýšlet na body ani na hřišti posledního týmu tabulky. "Jsem z toho zklamaný. Když už jsme se ve druhé půli trochu dostali na koně, udělali jsme několik individuálních chyb,"přiznal trenér Jiří Vodáček.

Na Losích svítá. Na Losy stále chodí málo lidí, v sobotu se však v utkání s Žirovnicí blýsklo na lepší časy, zejména průběh prvního poločasu alespoň náznakem připomněl časy Marešáků, kdy v ochozech byla pravidelně nejméně půltisícovka příznivců kvalitní kopané. Předvedená hra Slovanistů se líbila i krajskému delegátovi Jaroslavu Šulovi: "Jsou to mladí a běhaví chlapci, dařila se jim kombinace, mají do hry chuť a budou asi patřit k favoritům přeboru". Stínem je zranění špílmachrů Slanaře a Provazníka, jejich neúčast se odrazila po pauze, kdy se mužstvo chvíli hledalo. Snad budou do příštího zápasu v pořádku. Hlediště roztleskal parádní gól Nechvátala po ukázkovém sólu. "Přeji to Afrovi (přezdívka brodského hrotového útočníka), má fazónu, gól ho jistě uklidní a posílí sebevědomí. Věřím, že opět bude obávaným střelcem", přeje spoluhráči Slanař, který druhou polovinu musel sledovat již jenom z lavičky.

KFS Vysočina 23.8.2005
Osm branek inkasovala Světlá nad Sázavou v Opatově. V pohodě hrající nováček soutěže demonstroval svoji formu hlavně po přestávce, kdy po jeho pohledných akcích skončil míč v hostující síti hned šestkrát. Nadmíru úspěšně si vede i další novic, tým Okříšek, který jasně vyhrál v Chotěboři. Ambiciózní Bystřice neměla problém v Novém Městě.
Bilance 2. kola krajského přeboru mužů: 3 ­ 0 ­ 4.

OPATOV ­ SVĚTLÁ N. S. 8:0 (2:0)

Oba soupeři začali duel ve strhujícím tempu a brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat, rány domácího Prokeše a světelského Křikavy však svůj cíl nenašly. V 16. a ve 20. minutě si ale dali pod tlakem hrající hosté dva vlastní góly, které Opatov ještě více nastartovaly. Očekávaná snaha Světlé o obrat v zápase trvala ve druhém dějství jen deset minut a pak již na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Branky: Prokeš 2, Tomek 2, Brzezina, Budař, 2 vlastní. Rozhodčí: Pekárek. 150 diváků.

JANOVICE ­ PELHŘIMOV 2:1 (2:0)

Před prořídlým hledištěm zahájily domácí Janovice náporem a již v 11. minutě se radovaly z vedoucí trefy, když nádherným lobem překonal hostujícího brankáře Mareš. Ve 35. minutě se tato situace opakovala, na rozdíl od prvního případu ale na 2:0 zvyšoval Padrnos. Po pauze se úspěchu dočkal i Pelhřimov. V 57. minutě posoudil hlavní rozhodčí Henzel zákrok gólmana Krpálka jako nedovolený a Vaněk se z penalty nemýlil. Obětavě hrající Janovice však již svému soupeři nic nedovolily, naopak skóre ještě mohl upravit Ohnsorg a v další šanci Padrnos. Branky: Mareš, Padrnos ­ Vaněk (PK). Rozhodčí: Henzel. 60 diváků.

H. BROD ­ ŽIROVNICE 4:1 (2:0)

Havlíčkobrodští fotbalisté vstoupili do duelu s Žirovnicí ve velkém stylu. Lépe se pohybovali, nápaditě kombinovali, a tak se úvodní dějství odehrávalo zcela v jejich režii. Rozdíl ve výkonech obou celků se projevil i v poločasovém skóre, které bylo pro domácí příznivější v poměru 2:0. Hostitelský tým si sice v první desetiminutovce druhé půle vybral slabší chvilku a hosté snížili, ale pak už Brod neponechal nic náhodě a dalšími dvěma přesnými zásahy stanovil konečný výsledek na 4:1. Branky: Slanař, Šťastný, Pertl, Nechvátal ­ Mezera. Rozhodčí: Petr ml. 250 diváků.

NÁMĚŠŤ N. O. ­ VELKÁ BÍTEŠ 0:1 (0:0)

Souboj dvou poražených týmů z úvodního kola krajského přeboru byl k vidění v Náměšti nad Oslavou. Domácí v předchozím střetnutí i přes sympatický výkon neuspěli na hřišti nováčka soutěže z Okříšek, Bíteš zase na své půdě nestačila na Havlíčkův Brod. Náměšť se z bodového zisku neradovala ani tentokrát, dlouho to ve vyrovnaném zápase vypadalo na patový výsledek, ale Matoušek po změně stran rozhodl jediným přesným pokusem o vítězství hostů. Branka: Matoušek. Rozhodčí: Nenadál M. 200 diváků.

CHOTĚBOŘ ­ OKŘÍŠKY 0:4 (0:2)

Okříšky nedaly v Chotěboři znát ner~vozitu z vyšší soutěže a duel zvládly na jedničku. Byly po celý zápas lepším týmem, domácí jim nestačili v nasazení a pokulhávali také po kombinační stránce. Hlavní rozdíl byl však ve výkonu zadních řad obou celků, zatímco hostující defenziva si počínala profesorsky, v obraně Chotěboře to hodně skřípalo. Hrubé chyby ve hře dozadu se domácím nakonec vymstily. Branky: Pokorný 2 (oba z PK), Ježek, Kotrba. Rozhodčí: Doležal. 160 diváků.

HUMPOLEC ­ HARTVÍKOVICE 0:3 (0:1)

Ani zlepšený herní projev oproti minulému kolu nestačil Humpolci na úspěch proti kvalitnímu mužstvu Hartvíkovic. Hosté se prezentovali dobře organizovanou hrou a těžko prostupnou obranou. Když se navíc ve 24. minutě ujali umístěnou střelou Hoška ze šestnácti metrů vedení, nebylo o vítězi takřka pochyb. Domácí sice měli po obrátce mírnou převahu, ale na vyrovnání to nestačilo. Naopak po vyloučení Kellera ovládly hru Hartvíkovice a výhru završily dalšími brankami. Branky: Hošek 2, Kopeček. Rozhodčí: Straka. ČK: Keller (Humpolec), 200 diváků.

SFK VRCHOVINA ­ BYSTŘICE N. P. 0:2 (0:2)

První půle se více povedla favoritovi z Bystřice nad Pernštejnem, který si důsledným napadáním a kvalitní kombinační hrou vytvořil tlak a korunoval jej trefami Zbýtovského a Janči. Vrchovina tak musela během přestávky řešit, jak smazat dvougólový náskok soupeře, a do druhého dějství nastoupila s odhodláním manko odčinit. Vytvořila si mírnou převahu, ale nepodařilo se jí vsítit ani čestný úspěch. Branky: Zbýtovský, Janča. Rozhodčí: Šenigl. 350 diváků.