19. kolo - sobota 29. dubna od 16:00 hodin

Slavoj - SFK VRCHOVINA  1:1 (1:0)

Zápasy s Vrchovinou jsou vždy urputným bojem. Výsledkově se nám ale v těchto zápasech převážně dařilo.

V očekávání jsou též v Novém Městě :

Tento víkend bude super náročný. V sobotu zajíždíme na horkou půdu do Žirovnice a té se na jaře již tradičně daří, s bilancí - dva zápasy - dvě vítězství - skóre 3:0 a na jaře ještě nedostala branku!

Trenéru Janďourkovi budou chybět hned dva útočníci, nemocný kanonýr Kántor a opět zraněný Šustáček.

Utkání bude řídit pan Lukáš Pekárek z Jihlavy, na čárách pánové Talpa a Hrůza, delegát svazu pan Chromý.

Ve vyrovnaném utkání hraném za nestálého deště na vodou nasáklém trávníku padaly branky pouze z penalt. V 10. minutě byl ve výhodné pozici sražen na hranici penalty Weith a penaltu proměnil Tomáš Houška. Ve druhé půli, kdy ze začátku více zlobili hosté se kopala penalta v 65. minutě za ruku Pavla Mezery, kterou proměnil brankář Šebek. Naši chtěli pokračovat ve vítězné sérii hlavně v poslední desetiminutovce, ale terén byl proti a několik dobrých možností nám zhatil.

Takže nakonec asi spravedlivá remíza.

Sestava Slavoje : Císař - Petr Houška, Kuš, Pavel Mezera, Kořínek - Tomáš Houška, Charousek, Jiří Mezera, Vodáček - Pokorný (56. Zaňák), Weith (70. Časta Rosťa)

ŽK - 3:2, červené 0:0. 120 promočených diváků. Pískal Pekárek z Jihlavy.

Reportáž ze stránek Vrchoviny :

... přivezli ze Žirovnice, která na jaře ještě neprohrála.

FC Slavoj Žirovnice - SFK Vrchovina 1:1 (1:0) branka: "Rexa" Šebek (PK)

Úvod zápasu vyzněl pro domácí a v této nótě se nechal unést i hlavní arbitr Pekárek, který v 8´odpískal vymyšlený pokutový kop, protože obě mužstva se na sebe dívali, co se vlastně stalo!! Po této situaci, kterou domácí se štěstím proměnili ve vedení 1:0 se Vrchovina osměnila, ale samozřejmě vše vycházelo ze zabezpečené obrany. Trenér Janďourek udělal dvě zásadní změny v sestavě, kdy do stoperské dvojice přišel Hes, když Sochor se posunil na krajního beka a Vít Fagula se posunul do zálohy. Do konce poločasu byly na každé straně po jedné ložené šanci, ale bez využití.
Druhá půle začala lépe pro Vrchovinu, když z Béčka po několika měsících do sestavy naskočil Pavel Kříž a měl na noze slibné příležitosti i po jeho ataku v 66´Vrchovina měla výhodu penalty za nastřelenou ruku ve velkém čtverci a jeho exekutor gólman Šebek nezaváhal 1:1. Po této srovnávací brance Vrchovina převzala otěže zápasu, ale k zakončení již nebyl klid. Naopak domácí se v poslední desetiminutovce nadechli k závěrečnému ataku Šebkovy branky, ale Vrchovina již do konce odolala. Pozitivem zápasu bylo, že Vrchovina hrála bez vyloučení!!

Sestava: "Rexa"Šebek - Sochor, Hes, Poul O., Polášek - Kalich, Oros, Fagula V., Michal - Plhal, Kříž. Bez střídání

Rozhodčí: pan Pekárek z Jihlavy podal průměrný výkon
ŽK 2:3, ČK 0:0