14. kolo (předehrávané 1. jarní)

sobota 12. listopadu ve 14:00 hodin

Sapeli JANOVICE - FC Slavoj 0:2 (0:1)

Slavoj přezimuje po špatném rozjezdu a po sérii pěti vítězství na závěr na 8. místě

Utkání se hrálo na hřišti ve Stáji za sychravého počasí na kluzkém terénu a za velké mlhy, která vadila domácí lavičce za stavu 0:2 před koncem zápasu, když volali po předčasném ukončení zápasu. .... ?

Jinak hra probíhala podle předpokladu a podle představ našeho realizačního týmu. To jest důsledná obrana, trpělivost a presink. Ten domácím neseděl a díky jemu jsme vsítili první branku. Jéňa Musil atakoval obránce tak, že se dostali do úzkých a zkušený Hamara namazal před branku Zdeňkovi, ten přistrčil Houmákovi a ten si vychutnal brankáře Krpálka, ale dle slov střelce to byla náhoda. "Chtěl jsem mu to kopnout k tyči, tam brankář taky skočil, jenže kop se mi nepovedl a míč šel do středu branky". Bežela 20. minuta. Naši nadále pokračovali se zajištěnou obranou a zlobili z brejků. Domácí se k vážnějšímu ohrožení branky Ivana Císaře nedostali. V tomto duchu začal i druhý poločas. Naše protiútoky byly velice nebezpečné a bylo jenom otázkou času, kdy naši některou z příležitostí promění.

Druhá branka padla v 62. minutě z volného nepřímého kopu. Naši zmátli soupeře tak, že obstoupili míč, postupně odcházeli, jako poslední odchází od míče Jirka Charousek, Jéňa se rozbíhá a střílí po zemi k pravé tyči. "To neplatí, byl to nepřímý kop ... apod", protestovali domácí. Zapomněli na fakt, že se stačí míče dotknout a nemusí se otočit kolem osy.

Po tomto okamžiku hráli domácí ještě nervózněji a na zvrat neměli. Zvýšená agresivita domácích vyústila ve vyloučení dvou domácích a našeho Ivana Císaře, kterého srazil v přerušené hře Šimánek. Ivan na to reagoval přiměřeně a byl vyloučen také. Po 5-ti minutách byl ještě vyloučen za kecy Hamara (podruhé). Pak se chvíli nehrálo a na hřišti úřadovali domácí pořadatelé a domácí realizační tým v čele s panem Babínkem, dožadovali se ukončení zápasu pro mlhu a vládly emoce.

Po pětiminutovém nastavení, ve kterém už rozhodčí nepískal fauly na naše hráče (patrně se bál o své zdraví), byl zápas za aplausu asi dvaceti příznivců Slavoje ukončen.

Patnáct domácích fandů odcházelo s pocitem křivdy. Pouze holčina v kiosku měla dobrý pocit z dobrého kšeftu.

Po zápase následoval přesun na Budín, kde byla připravena "Dokopná" a po vítězství reprezentace nad Norskem dvakrát veselá.

Sestava : Císař - Houška Petr, Kuš, Mezera Jiří, Musil Václav, Kořínek - Houška Tomáš, Charousek, Vodáček - Musil Jan (90.Makovička) a Musil Zdeněk (80.Šamal).

Pískal : Jiří Beneš ze Žďáru n/Sáz., ŽK 4:3, červené 2:1.

Dalo by se mu vytknout, že v závěru podlehl tlaku domácích činovníků, nepískal fauly, kdy hrozilo nebezpečí zranění.

A dále to, že ukázal červenou Hamarovi, na kterou později zapomněl.?

Poznámka : Ivan dostal trest na 2 zápasy podmíněně, hráči Janovic také a pan Babínek nesmí být 6 zápasů na lavičce.

Výsledky 14. kola (předehrávka 1. jarní)