Hra i výsledek zůstaly za očekáváním ....

Slavoj - Sapeli JANOVICE 1:1 (1:1)

sobota 13. srpna v 16:30 stadión Budín Žirovnice

Sestava trochu okleštěná. Pavel Mezera chyběl na tento zápas plus na další tři zápasy (disciplinární trest), Zdeněk Musil dostal stop na šest zápasů, Standa Horký odešel na hostování do Maratónu Pelhřimov, Zdeněk Holý přestoupil do Luk nad Jihlavou.

To ale není ještě výčet úplný. V 7.minutě si Jan Musil obnovil staré zranění ramene a byl odvezen do nemocnice. Nehrálo se 8 minut. Pak naši začali v očekávané hře a v 19. minutě (11. hraná) unikl po pravém křídle David Kuš, nacentroval před branku a Petr Weith placírkou k tyči z velkého vápna prostřelil vše a otevřel skóre. V dobré pozici se ocitl i Tomáš Houška, ale šanci prováhal.

To bylo z naší strany vše, přestali jsme hrát, chyběl pohyb, přihrávky nepřesné. Zákonitě se chytil soupeř. Ve 29. minutě nám vstřelil první branku, kterou pan rozhodčí neuznal pro offside, ale druhou v nastaveném čase již ano (Dibdiak)

Ve druhém poločase pokračovali naši ve výkonu z poločasu prvního, takže nakonec jsme do jisté míry mohli být rádi i za bod. Naší největší šanci 2. půle zmařil brankář hostí Camrdovi pádem pod nohy (snímek dole).

Hosté ke konci zlobili a to i přesto, že hráli od 60. minuty bez vyloučeného kapitána Smejkala.

Na začátek předvedl Slavoj dost rozpačitý výkon.

Sestava : Císař - Makovička (76.Houška Petr), Kuš, Charousek, Kořínek - Secký, Vodáček, Mezera Jiří, Houška Tomáš - Weith, Musil Jan (8.Camrda)

Janovice - Krpálek - Tržil, Hamara, Reiterman, Špendlíček - Doucha, Tlačbaba, Mareš, Smejkal - Dibdiak (88.Slezák), Padrnos - hosté přijeli bez náhradního brankáře, ale s patřičným sebevědomím, kterému naši bezkrevným výkonem hodně pomohli.

ŽK 3:5, ČK 0:1, pískal Hitzger z Havl.Brodu, 80 diváků - nejméně v 1.kole.                                                                                                                                                        (havelka)

Zajímavé je to, že obránce Hamara nastoupil s naušnicí (sice přelepenou) a to s citací, že mu sundat nejde.

Naši mít látkové čelenky nemohli. Nakonec jim byly povoleny gumičky do vlasů. Divný výklad nového

pravidla a nutno říci, že divného pravidla.

Bod je lepší než nic

Remízou vstoupili do krajského přeboru fotbalisté Žirovnice. I když soupeř z Janovic dokázal kousat, v silách Slavoje byl lepší výsledek. "Máte pravdu, bylo to utkání na tři body. I když se nám nedařilo, tak jak bychom si představovali, dokázali jsme si vytvořit dostatek šancí,"poznamenal trenér Jiří Vodáček a vzápětí pokračoval v duchu rčení o vrabci v hrsti a holubu na střeše: "Bod v prvním utkání také není špatný, je to více než začít nulou jako loni. Ta nám pak dlouho vydržela."

Žirovničtí nepřišli jen o vítězství, ale poměrně záhy také i o klíčovou postavu své ofenzívy Jana Musila. Ten si už v 9. minutě při pádu poranil rameno a kvůli lékařskému ošetření musela být přivolána sanita: "Bohužel přesnou diagnozu ještě neznám, ale příliš velké iluze si nedělám. Honza už měl právě toto rameno už před časem poraněné a léčba mu trvala dva měsíce,"ztratil optimismus trenér. (Listy Pelhřimovska)

Janovicím scházelo v premiéře střelecké štěstí

Sobotním utkáním na hřišti Žirovnice vstoupily Janovice do sezony. Jediný zástupce Jihlavska v krajském přeboru si na úvod připsal bod za remízu 1: 1. S jednobodovým ziskem jsou Janovičtí celkem spokojeni, ale maximum na hřišti Žirovnice nevytěžili. Tři body byly blízko. Vítěze ovšem utkání, i díky žalostné koncovce hostů, nenašlo. "Bez čtyř hráčů základní sestavy jsme v ten bod věřili. Navíc jsme poslední půlhodinu hráli v deseti, takže s bodem musíme být spokojeni. Myslím, že kdyby nedošlo k přísnému vyloučení, mohli jsme i vyhrát,"hodnotí předseda Janovic Jiří Babínek, jehož svěřence po hodině hry oslabil vyloučený Smejkala. "Bylo vidět, že je začátek sezony. My jsme neukázněností pustili soupeře do dvou gólových příležitostí, ze kterých jednu proměnil. Zato my jsme nedokázali proměnit několik samostatných nájezdů v malém vápně. Pokud tohle neproměníme, nemůžeme ani pomýšlet na vítězství,"říká Babínek. Velice dobře vyšel úvodní zápas nové sezony duu zkušených hráčů Janovic. Gólman Krpálek a obránce Hamara potvrdili, že bez jejich zkušeností by se Sapeli jen horko těžko obcházel. "Oba odehráli skvělé utkání. Dobře hrál i Špendlíček, ale když nepromění tři velké šance, tak ho příliš nemohu vyzdvihnout,"podrobil kritice svého svěřence janovický předseda.

(ms - Vysočina-Noviny Jihlavska)

Útočí Petr Weith

Jiří Mezera byl v obranné akci  častěji, než by si sám přál.

Petr Tržil (Janovice) bránil zodpovědně, ani Choroš neměl šanci

Roh šel autem ...

Utkání sledují též "naši" Pelhřimáci - Leoš Mitas a Smrk, který s kámoši chodí zadem, aby nemuseli platit ......děláte to skvěle ! ... dobře, že si nosíte i svoje pivo.

0

Bystřice nad Pernšt. - Humpolec 5:0  (1:0)

KFS Vysočina 18.8.2005
Střelec Světlé nad Sázavou Křikava se v Pelhřimově činil, ale jeho gólový příspěvek bodový zisk týmu nezajistil. Roli favorita splnily Havlíčkův Brod a Bystřice nad Pernštejnem, zaváhala však Vrchovina, která v domácím prostředí nestačila na nováčka soutěže z Opatova. Úspěšnou premiéru v KP absolvovaly také Okříšky.
Bilance 1. kola krajského přeboru mužů: 4 ­ 1 ­ 2.

SFK VRCHOVINA ­ OPATOV 1:2 (1:1) Domácí neměli mít podle papírových předpokladů s nováčkem krajského přeboru žádný problém, ale opak se stal pravdou. Utkání bylo do jisté ovlivněno brzkým vyloučením novoměstského gólmana a diskutabilními verdikty sudího Fridrichovského. Opatov se v 15. minutě dostal překvapivě do vedení a získal tím sebejistotu. Přestože Vrchovina zabojovala a pět minut před pauzou vyrovnala, bodů se nakonec nedočkala. Hosté v 75. minutě druhou trefou Prokeše upravili na 2:1 a na tomto výsledku se do konce zápasu již nic nezměnilo. Branky: Šoustar (PK) ­ Prokeš 2. Rozhodčí: Fridrichovský. ČK: Šebek (Vrchovina), 300 diváků.

BYSTŘICE N. P. ­ HUMPOLEC 5:0 (1:0) Velký favorit soutěže začal novou sezonu excelentně. Humpolec přijel do Bystřice s ambicemi na slušný výsledek, ale proti ofenzivní smršti domácí sestavy neměl sebemenší šanci. Začátek zápasu přitom nenaznačoval, že by mělo jít o tak jasnou záležitost, hosté makali a poctivou obranou drželi bystřické hroty zkrátka. Po pauze ale bylo všechno jinak, hra Humpolce se pod tlakem domácích sesypala jako domeček z karet a o vítězi bylo jasno. Branky: Sedláček, Havlíček, Matuška, Sklenář, Janča. Rozhodčí: Švec. 250 diváků.

HARTVÍKOVICE ­ CHOTĚBOŘ 2:0 (0:0) Více nehlášeno.
Branky: Neumann, Jirgl. Rozhodčí: Rosický. ČK: 0:1, 200 diváků.

OKŘÍŠKY ­ NÁMĚŠŤ N. O. 2:1 (2:1) Poprvé v historii klubu Okříšky nastoupily k utkání v krajském přeboru a byla to i přes nervozitu jejich hráčů premiéra úspěšná. Náměšť byla prvních dvacet minut lepší, ale nedokázala se gólově prosadit. Růžky poté začali vystrkovat domácí a dvě své příležitosti díky Tvarůžkovi přetavili v důležité branky. Ještě do poločasu kontroval nejlepší hráč hostí Franěk a upravil na 2:1. Po pauze se Okříšky snažily o definitivní rozhodnutí, ale protože se stejně jako jejich soupeř už do černého netrefily, připsaly si nejtěsnější vítězství. Branky: Tvarůžek 2 ­ Franěk. Rozhodčí: Beneš J. 330 diváků.

VELKÁ BÍTEŠ ­ H. BROD 0:1 (0:1) Hosté přijeli do Velké Bíteše v roli favorita a svoji roli začali plnit hned od samotného začátku. Hrálo se v jejich režii a domácí měli plno starostí. Už v 9. minutě se zrodila jediná branka zápasu, když se prosadil havlíčkobrodský Šimoníček. Bíteš se poté vymanila z tlaku, ale jenom díky vyloučení hostujícího Haněla. Hra se vyrovnala a domácí ve zbytku střetnutí soustředili svoji snahu na vyrovnání, kýžené branky se ale nedočkali. Branka: Šimoníček. Rozhodčí: Jurka. ČK: Trojan (V. Bíteš) ­ Haněl (H. Brod), 150 diváků.

ŽIROVNICE ­ JANOVICE 1:1 (1:1) Duel Žirovnice s Janovicemi krásou příliš neoplýval, obě mužstva se do útoku moc netlačila, a tak bylo k vidění především urputné zápolení o střed hřiště. Domácí nezvládli roli favorita, a tak fotbalový odvar přinesl nečekanou dělbu bodů. Výkon hostitelského týmu byl také ovlivněn odstoupením Jana Musila, který si v 8. minutě poranil rameno, a v dalším průběhu svému celku evidentně chyběl. Branky: Weith ­ Dibdiak. Rozhodčí: Hitzger. ČK: Smejkal (Janovice), 80 diváků.

PELHŘIMOV ­ SVĚTLÁ N. S. 4:3 (1:1) Pelhřimovská sestava si sice vytvořila územní převahu, ale chyby v její obraně neomylně trestal ostrostřelec hostů Křikava. Ten svým barvám také dvakrát zařídil vedení, a tak se domácí dostali do trháku až v 64. minutě. Poté sice střelecká hvězda ze Světlé završila hattrick a vyrovnala, ale v 77. minutě přesně zamířil Vaněk a na čtvrtou branku už hosté nedokázali patřičně zareagovat. Branky: Kocián 2, Liška, Vaněk ­ Křikava 3. Rozhodčí: Halásek. 230 diváků.