sobota 20. července 2019 od 13,00 hodin

Perleťový pohár vyhrálo FC Velké Meziříčí

86. ročník

Nejstaršího fotbalového turnaje v Česku se zúčastnila mužstva :

FC Velké Meziříčí (MSFL), FC Vysočina Jihlava*B (nově divize), Slovan Kamenice n.Lipou (1.A třída) a domácí FC Slavoj Žirovnice (KP Vysočiny). Na účasti se letos podepsal brzký začátek 1. ligy, nicméně účastníci byli kvalitní. Počasí přálo, pouze by pořadatelé uvítali větší divácký zájem

Žirovnická střelnice (Deník)

Dvacet devět branek ve čtyřech duelech viděli fanoušci při dalším ročníku populárního Perleťového poháru. K vidění bylo i jedno překvapení, když na divizní premiéru se chystající záložní tým Vysočiny hned v prvním utkání prohrál s pořádajícím týmem.

V úvodním duelu Vysočiny s Žirovnicí v jako jediném také nepadla ani jedna branka. Po bezgólové remíze ale jihlavští mladíci nezvládli penaltový rozstřel a z postupu do finále se radoval domácí celek. „V turnaji jsme nesplnili svůj cíl, koncovka nás trápí dlouhodobě,“ rmoutil se po neúčasti ve finále kouč bečka Jihlavy Michal Kadlec.

Dále již vše probíhalo „podle plánu“. Ve druhém semifinále rozstřílelo třetiligové Velké Meziříčí Kamenici nad Lipou (7:1), střelecké orgie potom pokračovaly i duelech o umístění.

Jihlava si aspoň trochu zchladila žáhu na Kamenici (11:0), jen o gól méně zaznamenali meziříčští fotbalisté ve finále proti Žirovnici. „Finále s Jihlavou by bylo asi vyrovnanější,“ nejásal příliš asistent trenéra vítězného týmu Jan Šimáček. „Splnili jsme povinnost, vyzkoušeli jsme si hlavně útočné věci.“

Nejlepším kanonýrem turnaje se stal loňský divizní král střelců Antonín Plichta, který k zisku Perleťového poháru přispěl devíti góly a naznačil, že ani po přestupu ze Staré Říše do Velkého Meziříčí neztratil přesnou mušku. (va, kal)

Fotky od "Fototom" Zdeňka Tomečka

https://www.zonerama.com/Album/5464096

Další fotky ....

 

Statistiky PP

Žirovnice vs. Vysočina Jihlava*B 0:0 - penalty 4:2

Velké Meziříčí vs. Kamenice 7:1 (3:0) Plichta 3, Demeter 2, Simr, Dufek - Filípek

Vysočina*B vs. Kamenice 11:0 (7:0) Maksimovič 7, Beltrán 2, Trajkovič, Sargsyan

Finále : V.Meziříčí vs. Žirovnice 10:0 (5:0) Plichta 6, Demeter 2, Komínek, Šuta

 

Rozhodčí :

Havlín Marek - Řídící komise pro Moravu

Pfeifer Michal - Řídící komise pro Moravu

Jahoda Jaroslav - Řídící komise pro Moravu

Niederle Zdeněk - KFS Vysočina

Dvořák Jan - KFS Vysočina

Srňánek Lukáš - OFS Jihlava