05. 07. 1997, Žirovnice  Stadión Budín

finále : SLÁVIA Praha – Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Sestava: Václavík - Kozel - Hyský, Ašanin, Vlček - Ulich, Lerch (36. Řehák), Horváth (36. Kuchař), Lasota - Vágner (45. Vávra), Vácha (49. Jindráček)

Branky: 16. Horváth z pen. - Heřman, Janota

Průběh: Červenobílí byli hned od začátku zaskočeni odvážnou hrou soupeře, kterou však Slávia potrestala proměněnou penaltou za sražení Váchy. Šance se na zmáčeném terénu střídali na obou stranách, a tak poločas skončil výsledkem 1:0.

Po změně stran zahájil střelou do boční sítě Kuchař. Pak se konečně dočkali Západočeši. Za slavistickou obranu přihrál Skála a Heřman do opuštěné branky srovnal skóre. Když už to vypadalo na penaltový rozstřel, Janota přízemní střelou upravil na 2:1 pro Plzeň.

Trenér: F. Cipro: „Turnaj jsme brali jako příjemné zpestření, nic víc, nic míň.”

Kvalifikace :   Plzeň (I.liga) – Slavoj Žirovnice (I.A tř.)   8:1

Slávia (I.liga) – Baník Žacléř (I.A tř.)       4:1

o 3. místo : Žirovnice - Žacléř 3:0

Zápasy se hrály na 2x30 minut, finále na 2x35 minut, místo původních 2x45 minut (po domluvě kapitánů obou mužstev). Zápasy o 3. místo a finále se hrály za velmi silného deště.